Esilehekülg

ASALTO OÜ

 

Tooted

Puitbriketti valmistatakse saepurust. Kuna saepuru saadakse reeglina saekaatrite ja teiste puidutööstusettevõtete ülejääkidest, siis võib puitbriketti pidada vägagi loodussäästlikuks küttematerjaliks.

Saepurumassist moodustatakse pressimise teel ilma lisakemikaalideta ümara või kandilise kujuga brikett. Selline tehnoloogia annab puitbriketile kütteväärtuse, mis on samas klassis kivisöe kütteväärtusega (!). Kui kivisöel jääb see 150-350 kg/MWh vahemikku, siis puitbriketil on vastav näitaja 200-350 kg/MWh.

Teine näitaja, mis on aidanud tugevalt kaasa puitbriketi populaarsusele, on põlemisjääkide vähesus. Põlemistuha hulk on puitbriketil vaid 0,5-1,5% ja samal ajal on see järelejäänud tuhk väga heaks väetiseks. Võrluseks: pruunil kivisöel jääb tuhka 20% ning sellel puudub edasine kasutusvõimalus.

Puidugraanulid ehk pelletid on sarneselt puitbriketile vääristatud puitkütus, mis saadakse kuivatatud ja peenestatud puidujäätmete kokkupressimise teel kõrge rõhu all. Silindrikujuliste pulkade läbimõõt on tavaliselt 6-12 mm. Pelletid on väikese niiskusesisaldusega (8-10 %) ning suure kütteväärtusega - 4,5-5,0 MWh/t.

Turbabrikett on ökoloogiliselt puhas kütus, mida valmistatakse freesturbast ning kasutatakse kõigis tahkekütuse kateldes ja ahjudes. Briketi tuhasus on kuni 9%. Järelejäänud tuhk on heaks väetiseks peenramaal. Brikett on pakitud alusele ja kiletatud. Ühel alusel on 90 pakki, igaüks 10-11kg.

Kaminapuudest pakume kaske ja leppa, mida on alati hinnatud heade kütteomaduste poolest. Puud on 30 cm pikkused ja pakitud võrk-kottidesse, mida on mugav tõsta ning transportida.